Aktiviteter i fellesskap

Aktiviteter ute og inne, trening, basseng og sosiale møteplasser.

En vanlig dag hos oss kan romme alt fra en tur i skogen eller aktivitet i det varme terapibassenget, til ro i sanserommet, felles middag eller en runde med et morsomt brettspill.

Vi legger til rette for variasjon i hverdagen og er opptatt av fysisk, mental og sanselig stimulering. Vi veksler mellom aktiviteter alene og sammen med andre.

Ute i bevegelse

Uteområdene innbyr til aktivitet året rundt. På takterrassen Fritz Moens plass kan du være ute i trygge omgivelser, og i sansehagen er det dufter, farger og planter til å ta og kjenne på. Vi går turer i nærområdet og i marka, sykler og bader når været tillater det.

For mange er den faste fellestrimmen sammen med andre et høydepunkt i uka. Vi har også tilpasset fysisk aktivitet hvis du trenger individuell tilrettelegging.

Trening, sanser og velvære

I det oppvarmede terapibassenget kombinerer vi trening med avspenning. Vannet gjør bevegelser lettere og gir samtidig ro. Sanserommet er et sted for hvile og stimulering i eget tempo.

I fysioterapirommet har vi blant annet et stort vibrasjonsgulv som forsterker musikk og rytme. I tillegg har vi ulike velværetilbud for dem som ønsker det, som badstue og massasjoestol.

Fellesskap

Mye av det beste skjer rundt et bord eller i en gruppe. På det faste Tirsdagstreffet møtes tjenestemottakere på tvers av seksjonene til ulike hobbyaktiviteter og sosialt samvær. I Kulturvenner er det musikk, dans og drama. Vi spiser måltider sammen i Conrads hjørne og på Hygge-te.

Dag, kveld – og i helgene

Noen tilbud går på dagtid, andre om kvelden og i helgene, slik at det passer den enkeltes uke. Vi tar utgangspunkt i ett spørsmål: «Hva vil du jeg skal gjøre for deg?»

Ved hjelp av aktivitetene våre ønsker vi å legge til rette for at hverdagen henger sammen. Derfor følger vi også opp faste fritidsaktiviteter du som tjenestemottaker har utenfor senteret.

Del denne siden