VR-Prosjektet: Opplæring på tegnspråk for ansatte

Signo ønsker å utvikle VR-basert opplæring på for ansatte. Forskning tilsier at ved å bruke VR til kurs og opplæring vil man lære og huske innholdet bedre.

VR-opplæringen vil gi en mer tilgjengelig og effektiv læringsopplevelse for døve og hørselshemmede ansatte fordi vi ønsker å lage innhold som er basert på prinsippet om at alt skal være basert på tegnspråk.

Parallelt med å utvikle dette, håper vi at vi kan få inn VR i den nye digitale læringsplattformen til Signo. Prosjektet er støttet av Virkes OU-midler og vi søker om ytterligere finansiering via Stiftelsen Dam. Vi har som mål at filmene skal være tilgjengelig fra januar 2026.  

Følg med for oppdateringer om fremdrift og resultater i de ulike fokusområdene.  For mer info om prosjektet, kontakt gjerne prosjektleder:

Les/last ned prosjektbeskrivelse (pdf)