Signo Conrad Svendsen senter er en diakonal virksomhet som gir et landsdekkende tilbud til døve og døvblinde med særlige behov for tilrettelagte tjenester i et tegnspråklig miljø.
Som en del av stiftelsen Signo er vi en ideell virksomhet. Hos oss finner du:
Signo Conrad Svendsen senter ble opprettet som Hjemmet for døve i 1898. Vi er over 300 fast ansatte og mange av oss som arbeider her er selv døve. Vi har spesialisert kompetanse innen tegnspråk og kommunikasjon kombinert med fagkunnskap innen utviklingshemming, psykiske lidelser, rehabilitering og annen tilleggsproblematikk. Signo Conrad Svendsen senter har et stort tegnspråklig miljø. Vårt mål er at alle beboere, brukere og pasienter ut fra sine egne forutsetninger skal forstå og bli forstått.
Velkommen til oss - les mer her...!
Ta gjerne kontakt med oss – og vær velkommen til Signo Conrad Svendsen senter!
På Signo Conrad Svendsen senter finnes både botilbud, dagtilbud, utrednings- og rehabiliteringstilbud og bred faglig kompetanse.
Signo Conrad Svendsen senter er et senter for voksne døve og døvblinde med behov for særlig tilrettelagte tjenester. Senteret ligger på Nordstrand i Oslo.
Prisene på botilbudet er individuelle. Kommunen fatter vedtak hjemlet i Sosialtjenesteloven om hvilke tjenester og omfanget av tjenestene, etter en individuell vurdering av den enkeltes behov.
Signo Conrad Svendsen senter ligger vakkert til på Nordstrand i Oslo
Signo er en arbeidsplass med lang gjennomsnitts-ansattid. Signo er en IA-bedrift og er organisert i HSH. Selv om vi er en privat organisasjon, har vi pensjonsordninger og lønn som tilsvarer det offentlige. Døve ansatte er en ressurs i Signo.
Tirsdag den 17. januar var toppledelsen i Virke på besøk hos Signo i Oslo.
Generalsekretær Inger Helene Venås sendte en personlig takk til H. M Kong Harald for at han ramme...
Generalsekretær Inger Helene Venås sendte ut en håndvarmer i form av et hjerte til ca. 1000 ansat...
Årets julegave til organisasjonen var en splitter ny visjon.
Tine Brager Hynne er ansatt i et lederengasjement.